VT Industrial - шаблон joomla Окна

Ежегодният турнир за шампионската купа на корейския посланик за България се проведе на 17.11.2018 в зала Христо Ботев. Както винаги събитието протече под патронажа на Българска Федерация по Таекуондо, а официални гости бяха президентът на федерацията ни – Слави Бинев, самият посланик Джънг Джингю, министърът на спорта Красен Кралев и много други.

kkp2018 1Състезанието изправи един срещу друг над 300 таекуондиста от 2 държави. АХИЛ изпрати за този турнир общо 22-ма състезателя (възрастови групи – деца и кадети). Разбира се всички деца на клуба ни показаха завидни умения и завоюваха 19 медала, 5 от които в клас Б турнира, където ударите в главата не са позволени. В този клас на второ място се наредиха Преслав Бойчев, Станислав Георгиев и Алекс Герасимов. Преслав и Алекс успяха да преминат през първия кръг, но след това Преси беше спрян по пътя към върха. Алекс от своя страна спечели и полуфинала в категорията си, но силите му не достигнаха за победа във финала. На трето място, отново в Б турнира са Александър Караилиев и Ния Русева.
В същото време, състезателите ни в клас А, също започнаха да запазват своите места на почетната стълбичка. Най- малкият ни представител – Мартин Евтимов спечели полуфинала и се класира за финал, където отстъпи и съответно взе среброто. В горната категория Антон Киричев успя да достигне до третото място (бронзов медал). При два килограма по- тежките Александър Петров показа чудесна игра и заслужено се окичи със златото в категория до 27 килограма. При още по- тежките (деца втора група) Теодор Янев се противопостави успешно на първите си двама съперника и така достигна полуфинала, където се изправи срещу познат противник, многократен шампион в категорията и загуби. Тедо спечели своето място на стълбичката, ставайки трети (бронзов медал). Други двама наши познати таекуондисти, а именно Борислав Циков и Станислав Митков изцяло надделяха в категория до 33 килограма при децата. Двамата безпроблемно преминаха през четвърт и полуфиналите си, само за да се изправят лице в лице в напрегнат АХИЛ-ски сблъсък, спечелен от Боби с минимална разлика. Така Боби и Слави взеха максимума от състезанието – злато и сребро. Клубът ни записа още един „максимум“, а именно златният медал на Ерика Карабелева (поредният такъв след 1-вото място на „купа Пловдив“ и „купа София“).
 kkp2018 2Друга наша представителка при децата – Александра Георгиева също беше безупречна до самия край. Тя стигна до финала в категория до 36 килограма, но там обаче не успя да победи и се качи на второто стъпало на стълбичката (сребърен медал). В същото време на съседното поле Христо Петков извоюва бронзов медал.
Съставът ни при по- големите, във възрастова група кадети също показа високата си спортна подготовка. При най- леките кадети (до 33 кг) наш представител беше Димитър Влайков, който отново не пропусна да се качи на стълбичката, този път на второто място (сребро). Виктор Александров пък показа страхотна игра и заслужено спечели и трите си срещи като в полуфиналната надигра силен, познат съперник, представител на клуб „Рамус“. Така Вики грабна златото. В горната категория Богдан Чавдаров също надви противниците си в първите две срещи, което го прати на финал, но там след много оспорван двубой падна с минимална разлика в последните секунди. Огнян Начев и Александър Циков са последните имена, които се разписаха в актива с медали на АХИЛ от този турнир. Оги спечели първата си среща, но отстъпи по точки на финалния си съперник и грабна среброто. Малко не достигна на Сашо в срещата му преди финала и той остана трети (бронзов медал).
Християн Георгиев и Радостин Митков не взеха участие в този турнир, тъй като те са селектирани към националния отбор на България и са в процес на подготовка за Европейско първенство, което ще се проведе след броени дни.
За пореден път ръководството на клуб АХИЛ, както и всички родители на трениращите се гордеят с показаното от нашите деца. Напълно заслужено борбата на малките ни шампиони донесе и купа за клуба – 2-ро отборно място в крайното класиране.